Ze života školy

Dne 25.3.2019 byly třídy třetího ročníku zaměření architektury, pozemního stavitelství a BIM projektování na školení firmy Velux ve Františkově huti na Sázavě. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací o osvětlení interiéru, výrobcích firmy Velux a viděli jsme, jak se osazuje střešní okno do střechy.

Exkurze VELUX

V březnu žáci druhého oboru architektura a stavitelství spolu s žáky z Polska navštívili součást NTM (národního technického muzea) v Plasích u Plzně, které se nachází v historických hospodářských budovách architektonicky významného kláštera. Nachází se zde stálá expozice stavitelského dědictví, kde můžete nahlédnout do tajemství stavařského umění od starověku po současnost.CSD

V pondělí 25.února žáci tříd 1A a 1B v rámci předmětu inženýrské stavby navštívili fakultu Dopravní ČVUT v Praze. Kde se z nich, alespoň na pár hodin, stali vysokoškoláci – dopraváci.den na fakultě dopravní

Stejně jako všechny třídy prvního ročníku jsme si ani my nemohli nechat ujít příležitost strávit příjemný týden na horách ve Špindlerově Mlýně. Byli jsme ubytovaní v penzionu U sv. Anny, který je přímo na sjezdovce. Sněhu bylo hodně a počasí nám celkem přálo, takže jsme mohli lyžovat každý den.

LVK1.C

Ve dnech 30.1. a 6.2.2019 se žáci 3. a 4. ročníků zaměření Pozemní stavby, Architektura a stavitelství a BIM projektování zúčastnili školního kola v grafickém 3D projektování.

Po 4-hodinovém maratonu z celkového počtu 69 zúčastněných se na prvních 5 místech umístili následující žáci:

  1. místo – Tomáš Macek – 3.D
  2. místo – Filip Brůna – 3.D
  3. místo – Tomáš Král – 3A
  4. místo – Radek Čermík – 3.D
  5. místo – Štěpán Obadálek - 3.C

Do celostátního kola, které se uskuteční 21.3. 2019 v Českých Budějovicích, postupují první dva umístění.

Všem účastníkům děkujeme za projevenou snahu, vítězům blahopřejeme a žákům Tomášovi Mackovi a Filipovi Brůnovi budeme držet palce v březnu v Českých Budějovicích.