Ze života školy

Ve dnech 13.1.2018 - 20.1.2018 třída 1.B. vyrazila na lyžařský kurz, který se konal v českém Aspenu, ve Špindlerově Mlýně. Ubytováni jsme byli na krásné školní chalupě sv. Anny, která se nachází přímo na sjezdovce Hromovka. Po celý týden byl pro žáky připraven program, který byl zaměřený na zlepšení jejich lyžařských a snowboardových dovedností. Ve volných chvílích žáci opékali buřty, stavěli sněžná díla a nebo navštívili plavecký bazén.

uvodni

Ve středu 17.1.2018 proběhla na naší škole slavnostní vernisáž výstavy Přehrady jako odkaz kulturního dědictví v ochraně před povodněmi, jejímiž autory jsou pracovníci Katedry  hydrotechniky Stavební fakulty ČVUT pod vedením Ing. Martina Horského, PhD. Tato výstava seznamuje nejen žáky a učitele školy, ale i širokou veřejnost s historií českých přehrad a s jejich ochranou jako kulturního dědictví naší republiky.

Dne 6.1.2018 v dopoledních hodinách třída 1.A. vyrazila na lyžařský kurz, který se konal v jednom z nejznámějších horských středisek, ve Špindlerově Mlýně. Ubytováni jsme byli na krásné školní chalupě sv. Anny, která se nachází přímo na sjezdovce Hromovka. Po celý týden byl pro žáky připraven program, který byl zaměřený na zlepšení lyžařských a snowboardových dovedností. Také na ně čekal výlet na bobovou dráhu a plavání v Hotelu Bedřichov. Ve volných chvílích nechyběly ani pohybové a společenské hry. Aby žáci nevyšli ze cviku, tak jsme jednoho večera vyrazili na Labskou přehradu, kde se žákům dostal odborný výklad od paní profesorky Matouškové.

Jsme rádi, že lyžařský kurz nebyl jen o každodenním lyžování, ale také o nových a nezapomenutelných zážitcích. V neposlední řadě o poznání a navázání možná i mnohaletého přátelství. 

 

s

Ve čtvrtek 14.12.2017 v pozdních večerních hodinách, jsem se s třídou dopraváků sešli na metru A, Nemocnice Motol. Nejdříve jsme vyčkali na ukončení provozu metra a pak následovala exkurze. Prošli jsme si celou trasu mezi zastávkami Nemocnice Motol a Petřiny. Prohlídka byla velice zajímavá a poučná. Kdo taky může říct, že se procházel po metru :)

sa

Studentské prezidentské volby proběhly ve dnech 12. až 13. prosince 2017 na 397 středních školách. Studenti volili kandidáty, jejichž kandidátní listiny byly k 24. 11.2017 uznány Ministerstvem vnitra ČR pro volbu v reálných prezidentských volbách. Protože na naší škole pěstujeme v žácích zodpovědnost a zájem o aktuální dění, tak jsme neváhali a do školních voleb se přihlásili také.