Ze života školy

Dne 24. října 2017 se třída 2.C – vodaři - vydala na měření průtoku Berounky na 34 říčním kilometru v Berouně. Hned po příjezdu do Berouna na nás čekali pracovníci z ČHMÚ , kteří nám předvedli měření průtoku pomocí přístroje ADCP.

V pondělí 23. října jsme se celá naše třída 3.C sešla v Letňanech a vyrazili jsme autobusem do Čakovic na exkurzi do firmy Baumit. Před administrativní budovou se nás ujal vedoucí výroby a řekl nám základní informace o historii a zaměření této firmy. Dozvěděli jsme se, že Baumit je česká firma s podporou rakouské centrály, která vyrábí a prodává suché maltové směsi pro celou stavbu. Nabízí systémová řešení pro malty, omítky, potěry, betony a také materiál pro lepení obkladů a dlažeb. 

Úterní dopoledne 24.10.2017 jsme absolvovali prohlídku Paláce Lucerna včetně Velkého sálu a jeho technického zázemí. Palác Lucerna byl stavěn mezi lety 1907 a 1921 Václavem Havlem jako společenský polyfunkční dům, velký sál byl podle původních plánů stavěn jako kluziště s ledovou plochou.

Odpolední exkurze 24.10.2017 byla zaměřená na prohlídku Letiště Václava Havla, zejména na přistání, odbavení a odlet letadel. Prohlídka začala bezpečnostní kontrolou a potom jsme nasedli do autobusu.

V pondělí 23.10.2017 jsme měli sraz před holešovickou tržnicí, kde se koná interaktivní výstava GAME ON. Výstava ukazuje vývoj herních zařízení od roku 1960 po současnost na ploše více než 2000 m2 .