Ze života školy

Ve středu 10.6. proběhlo v prostorách brněnského Kumstu vyhlášení 22. ročníku celostátního kola studentské soutěže King of Daylight organizované spol. Velux, s.r.o. Z přihlášených 506 soutěžních prací bylo pro porotu vybráno celkem 91 prací ve třech kategoriích. Porota v každé z kategorie vyhlásila první 3 místa a jednu cenu poroty za danou kategorii. Navíc byla ještě udělena cena společnosti Velux. Naši školu odjeli reprezentovat žáci 3. a 4. ročníku zaměření BIM (Kristina Pěchová, Josef Pelech, Oliver Pešina, Matěj Arne Seethaler, Marek Soukup, Ema Svobodová, Philip František Endris a Tomáš Voborník) a žák 3.ročníku zaměření ARS (Lukáš Zelenka). Už jenom výběr prací výše zmíněných studentů mezi 91 posuzovaných prací je velkým úspěchem pro žáky samotné. A o to víc nás těší, že v letošním ročníku se na 3. místě v kategorii Rodinný dům umístila Kristina Pěchová a ještě o stupínek výš v té samé kategorii Philip František Endris. Oběma studentům blahopřejeme! Aby cesta Pražáků do Brna byla i trošku o poznání moravské metropole, i přes to, že si oceněni žáci odnesli své práce na bannerech, prošli jsme si historické centrum, prostudovali nejenom brněnského draka, ale si i ověřili, zda Katedrála sv. Petra a Pavla je opravdu na desetikorunové minci zobrazená věrně, navštívili Kostnici sv. Jakuba, prozkoumali svaté schody u Minoritů a doplnili si tak něco k výuce architektury a před odjezdem zašli - dle Brňáků na nejlepší zmrzlinu nejenom v Brně, ale prý v celém Česku. Pražák si možná pomyslí své, každopádně zmrzlina byla opravdu vynikající :)

velux_26.png

Závody betonových kánoí se letos konaly v Otrokovicích na vodní ploše Štěrkoviště, kde týmy z jedenácti středních škol představily výsledky své několikaměsíční práce. Naši žáci si odvezli ocenění za design, inovace a také efektivitu betonové směsi. Soutěžní jízdy prověřili nejen zdatnost posádek, ale také stabilitu a ovladatelnost plavidel. V soutěži chlapeckých posádek naši žáci obsadili 3. místo.
Poděkování patří organizátorům ze SPŠ Otrokovice i partnerům našeho projektu, společnostem Strabag, Gemo, Metrostav, Pražské vodovody a kanalizace, Pražská vodohospodářská společnost a Povodí Vltavy.
 
kanoe 26
 
 
 
O víkendu 13. a 14. června 2026 se účastnil 48. celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti v Olomouci náš úspěšný absolvent, bývalý žák 4.A Dan Nemec.
Se svojí architektonickou studií multifunkčního centra v Šestajovicích obsadil krásné 3. místo.
Danovi moc gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a do následujícího studia mu přejeme mnoho dalších úspěchů!
 
soc rep 26
Závěr školního roku se nese již pravidelně ve finálních kolech soutěží pro studenty stavebních průmyslovek. Jinak tomu nebylo ani ve čtvrtek 11. 6. 2026, kdy se v sídle společnosti SUDOP na Praze 3 slavnostně vyhlašovali výsledky soutěže "Ročníková práce SUDOP". I když se jednalo pouze o 2.ročník soutěže, zapojené byli stavební školy napříč celou republikou. Soutěžilo se v oborech dopravní stavby, pozemní stavby a architektura, vodohospodářské stavby a elektrotechnika.
Za naši školu byly nominované čtyři práce studentů 4.ročníku zaměření ARS (Michal Babuka, Natálie Sýkorová) a BIM (Philip František Endris, Jan Špulák). Velká gratulace patří Janu Špulákovi, který se svým projektem dostal mimořádné ocenění za celkové vítězství v celorepublikové odborné soutěži. I když se Honza vyhlášení nemohl osobně zúčastnit, přejeme mu, ať si svoji výhru náležitě užije a ať se mu daří v jeho dalším profesním i osobním životě. Naši další zúčastnění studenti si užili hezký den zakončený zážitkovou exkurzí VIRTUPLEX. Společnosti SUDOP děkujeme za skvělou organizaci a všem přejeme krásné léto.
 
sudop 26

Žáci třetího ročníku se zúčastnili prohlídky Senátu Parlamentu ČR, která byla spojena s velmi zajímavou besedou se senátorem Janem Látkou. Žáci měli možnost nahlédnout do prostor Senátu, seznámit se s fungováním horní komory Parlamentu ČR a diskutovat o aktuálních tématech veřejného života. Děkujeme panu senátorovi za vstřícné přijetí a inspirativní setkání.

senat_26.png