V říjnu hostila Praha XXVII. světový silniční kongres a dopraváci z Dušní samozřejmě nemohli chybět. Kromě nich se kongresu zúčastnilo kolem 4000 delegátů převážně ze zahraničí, kteří představili nejnovější trendy a technologie v sektoru silniční dopravy. Sešli se zde i ministři dopravy z téměř 130 zemí, aby se zde podělili o své postřehy z modernizace jejich národní silniční infrastruktury.
Pro naše žáky byl připraven bohatý program - na velké výstavě se představili výrobci a dodavatelé zařízení a služeb, poradci a další organizace spojené se silnicemi. Navštívili jsme mezinárodní pavilony, seznámili se s nejnovějšími technologiemi a měli jsme možnost vyzkoušet nejmodernější stroje. Společně s dalšími středoškoláky jsme se účastnili zajímavé přednášky a zapojili se i do několika workshopů.
Jsme rádi, že nám bylo ve spolupráci s Českou silniční společností umožněno tento kongres navštívit a přesvědčit se, že dopravní stavitelství je opravdu perspektivní obor.
Silnicni kongres 23