Pondělí bylo naším prvním projektovým dnem. Prošli jsme ulice i náměstí v okolí školy. Prohlédli jsme si také zahradu Anežského kláštera a zamířili na Staroměstské námětí, kde jsme se rozlosovali do tříčlenných týmů. Každý tým si vytáhl jedno téma, což bylo jedno místo na Starém Městě. Obdrželi jsme mapu a zadání. Naším úkolem bylo nalézt zadané místo a vyfotit ho shodně s dobovou fotografií, kterou jsme obdrželi se zadáním. Také jsme si měli vyhledat nějakou zajímavou informaci, která se tohoto místa nebo některé budovy týká. Pak jsme se vrátili na Staroměstské náměstí a společně jsme všechna místa prošli. Trasa Staroměstské náměstí, Ovocný trh, Rytířská ulice (Vaječný trh), Havelský trh, Uhelný trh, Malé náměstí (Malý Rynek), Mariánské náměstí, Palachovo náměstí. Na Palachově náměstí jsme se rozešli.
V úterý to byl dlouhý výšlap – Malá Strana a Hradčany…skoro 12 km. Kromě známých míst jsme poznali i nová místa, o kterých mnozí z nás ani nevěděli – Sovovy mlýny, Lennonovu zeď, Nový svět, Jelení příkop s tunelem od architekta Pleskota.
Ve středu nás čekala návštěva Žižkovské televizní věže. Někteří z nás na věži byli poprvé. Protože nám přálo počasí, byl to moc pěkný zážitek. Prahu jsme měli jako na dlani.
PD 1C 23