Ve dnech 23.9. - 29.9. se žáci třetího a čtvrtého ročníku naší školy zúčastnili zájezdu do Velké Británie. Cestou do Spojeného království jsme se zastavili u známého symbolu hlavního města Evropy Atomia a svezli se lodičkami po kanálech krásného města Brugy. První naše kroky na anglické půdě vedly k rodnému domu Williama Shakespeara, před kterým si někteří zahráli stolní tenis. Žáci ocenili možnost procvičit si Angličtinu se členy hostitelských rodin v malebném městě Chester. V Liverpoolu dali někteří z nás přednost návštěvě muzea The Beatles Story, ostatní zvolili prohlídku stadionu Livepool F. C. vedenou zkušenými průvodci a zároveň dlouholetými fanoušky tohoto světoznámého klubu. Poté jsme si prohlédli zajímavý interiér místní moderní římskokatolické katedrály, která po dostavění vzbudila kontroverzní reakce. Také jsme si užili den strávený v severním Walesu, kde jsme navštívili typický středověký hrad Conwy a prošli jsme se po národním parku Snowdonia k jezeru s výhledem na nejvyšší horu Walesu. Poslední den našeho pobytu za kanálem La Manche jsme zamířili do Londýna. Zde jsme měli možnost z Tower Bridge si vyfotit hlavní město z ptačí perspektivy a prohlédnout si historickou strojovnu tohoto architektonického skvostu. Samozřejmostí byla procházka za známými pamětihodnostmi historické části metropole, jako jsou Westminsterský palác, Westminsterské opatství nebo Buckinghamský palác.

Anglie 23