Spolupráce mezi naší školou a Fakultou stavební ČVUT trvá již čtyři roky. A protože z ní mají dlouhodobé výhody zejména naši studenti a absolventi, vedení naší školy se rozhodlo podělit se o zkušenosti s takovouto spoluprací i s dalšími stavebními průmkami v České republice. A protože naše spolupráce začala výrobou společné betonové kánoe, byli pozváni zástupci stavebních průmyslovek na Fakultu stavební ČVUT, kde jsme všichni společně vybetonovali další betonovou kánoi, a to přímo pod dohledem pana děkana. Pozvání přijali zástupci stavebních průmek z Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Vysokého Mýta, ale i gymnázia Sedlčany. Akce byla dvoudenní a začala na fakultě, kde vedle betonáže se studenti zúčastnili diskuse o možnostech spolupráce nejen mezi průmkami a fakultou, ale také mezi samotnými středními školami. Účastníci též viděli příklady možností, co lze studovat na Fakultě stavební ČVUT, zejména pokročilé metody návrhu a výstavby konstrukcí za pomoci automatizace, a třeba i za pomoci betonového 3D tisku. Po večerním programu a přespání na vysokoškolských kolejích se účastníci setkali druhý den v loděnici ČVUT v pražské Chuchli, kde spustili již hotové betonové kánoe na Vltavu a vyzkoušeli si v nich závod nanečisto. Je totiž dost dobře možné, že skutečný závod se odehraje už příští rok. A dost možná rovnou na závodišti v Račicích. A samozřejmě pod záštitou děkana Fakulty stavební ČVUT a všech ředitelů a ředitelek účastnících se středních škol.
 
Kanoe 23