Ve středu 5. dubna jsme se studenty 3. ročníku se zaměřením pozemní stavitelství navštívili firmu Metrostav v jejich centrále v Praze na Palmovce. Metrostav pro studenty připravil program Den s Metrostavem. Na prezentaci bylo žákům představeno portfolio celé řady významných projektů a staveb - například projekt rozšíření vodní nádrže Orlík a některé významné tunelové projekty.
Po prezentaci v centrále následovala praktická část – prohlídka rekonstrukce Průmyslového paláce na Praze 7. Stavbyvedoucí této stavby žáky seznámil s úskalími a specifiky rekonstrukce průmyslové památky. Na této stavbě je potřeba úzká spolupráce s dalšími profesemi a součástí práce je také konzultace s Národním památkovým ústavem.
Na této kulturní památce postavené v roce 1891 je řada unikátních konstrukcí – například nýtované ocelové konstrukce, barevné skleněné vitráže, atd. Tyto konstrukce je potřeba zrestaurovat, zrepasovat či udělat kopie.
Druhé křídlo Paláce, které v roce 2008 shořelo, bude doplněno o nový suterén, realizovaný technologií bílé vany, zde bude umístěno technické zázemí a parkování pro návštěvníky. Děkujeme firmě Metrostav za celý program.
vystaviste 23