Opět po roce se na stavební fakultě ČVUT v Praze konala soutěž Hala roku Junior určená pro žáky středních škol. Úkolem soutěžících je navrhnout a vyrobit dřevěný model stavební konstrukce dle konkrétního zadání a ten následně podrobit zatěžovací zkoušce. Letošním zadáním bylo vytvořit výsek pásového dopravníku, který musí překlenout chráněný trojúhelníkový prostor. Maximální únosnost byla omezena na 100kg a porovnávala se efektivita, tj. poměr únosnosti k vlastní váze.
Za naši školu se zúčastnili se svým návrhem žáci 4.A Eliška Sedláčková a Viktor Salač. Jejich model vážil 3,8 kg a unesl neuvěřitelných 210 kg. To sice bylo na výhru až příliš mnoho, ale dojem to na nás rozhodně udělalo… A padající závaží také velkou díru do pódia. :)
Precizní zpracování jejich modelu ocenili také zástupci stavební firmy Gemo, která je jedním z hlavních partnerů soutěže, a udělili jim speciální cenu. Gratulujeme!

hala roku 23