Ve dnech 29.9. – 4.10.2022 třída 3.C – BIM vyjela poznávat architekturu Katalánska do jejího hlavního města – proslulé Barcelony.

Oběhali jsme toho opravdu hodně – navštívili jsme, co to šlo :) – a vlezli jsme také všude, kam to šlo :). Navštívili jsme nejproslulejší památky architekta katalánské secese A. Gaudího - prošli jsme Sagradu Familiu se skvělou průvodkyní, obě jeho nejznámější vily - Casa Milá (La Pedrera) a Casa Batlló s její 3D produkci, prozkoumali jsme park Güell. Dále jsme mohli nahlédnout i do jiných krajů Španělska ve Španělské vesnici na úpatí hory Montjuïc, ohromila nás nemocnice Sant Pau a zajímavým zážitkem se stalo i barcelonské Aquarium a jeho tunel se žraloky.

K tomu jsme dost nachodili :)  - asi doslova křížem-krážem…… přes představení Magické fontány, prohlídku Barcelonského pavilonu architekta Mies v.d.Rohe, Olympijský stadion až do útrob pevnosti Montjuïc s úžasným výhledem na jeden z největších nákladních přístavů Evropy. Nedělní odpoledne jsme obdivovali modely lodí v Muzeu námořnictví. A každý den strávili alespoň chvilku na pláži a osvěžovali jsme se v poměrně teplém moři :) .

A také jsme ochutnávali místní kuchyni – ať už v nejznámější tržnici La Boqueria na proslulé třídě La Rambla, nebo jen tak po toulkách městem.

Věřím – i za své skvělé kolegy – p. profesory Studničku a Matějku – že si tento zájezd všichni užili a že si vzpomínky ponesou nejenom po dobu studia na průmce, ale i dlouho poté…….a třeba se do „Barci“ budou rádi vracet nejen za architekturou, ale i za uměním, sportem a zábavou.

Zapsala: Beáta Kunáková, třídní 3.C, hlavní organizátor

 barcelona 22