Naše třída 1.B jela na adaptační kurz jako první, hned od pondělí 5. září do středy 7. září. Jeli jsme tradičně na naši školní chalupu do Špindlerova Mlýna. Za ty necelé tři dny jsme toho, myslím, zvládli docela dost – orientační běh, dlouhatánský výlet k pramenům Labe, stavbu nejvyšší věže ze špejlí a brček, různé seznamovací hry, dvě výborné večeře a dvě výborné snídaně, udržení dobré nálady po celou dobu, udržení (možná, tedy jak kdo :) ) alespoň jmen několika spolužáků a spolužaček … bylo nám ve Špindlu moc dobře a určitě se nám všem pak šlo do školy daleko příjemněji než první dny. Takže adaptační kurz splnil svou roli a my se těšíme, až spolu budeme moci v budoucnu vyrazit zase na nějaký výlet.

Adaptační kurz 1.A

Když jsme byli ve škole první dva dny, tak jsme se moc mezi sebou nebavili. „Adapťák“ to vše napravil . Ve středu 7.9. se naše třída 1.A vypravila jako druhá v pořadí na školní chatu do Špindlerova Mlýna. Po příjezdu a skvělém obědu nastala jedna z nejtěžších částí adaptačního kurzu – snaha se pomocí hry naučit jména všech spolužáků. Ještě ten den se nás učitelé také rozhodli unavit orientačním během, při kterém se některé skupiny dokázaly i ztratit (naštěstí ne nadlouho :) ).

Druhý den nás čekal výšlap po okolí a den byl opět zakončený pohodovým večerem u her, vědomostního kvízu a úkolu postavit věž ze zadaných materiálů.

Po třech dnech strávených spolu, jsme odjížděli s tím, že známe jména spolužáků a že ty čtyři roky, které máme před sebou asi nebudou vůbec tak špatné :)

adapt 22