V pátek 13.4. 2018 se žáci z 2.A vydali na exkurzi, která se konala v místě Nádraží Veleslavín. Šlo o exkurzi týkající se stavby AFI VOKOVICE.
Než jsme šli na staveniště stavby, museli jsme si obléct reflexní vestu a ochranou přilbu kvůli bezpečnosti. Nejprve nám pan stavbyvedoucí Peter Baulovič přednesl prezentaci o bližším seznámení ze stavbou. Na konci prezentace nám ukázal video, které zpracoval jeho spolupracovník o demolice předešlých budov. Celá prezentace byla velmi zajímavá. Pokud někdy uvidíte tuto stavbu, zkuste se podívat na fasádu, která je složena z betonových obdélníků. Jeden takový obdélník stojí 25 000,- Kč. 
Po prezentaci jsme se šli kouknout na stavbu. Začali jsme ze spodu od garáží, kde nám říkal o problémech s vodou, že na každé stavbě vždy jsou a musí se co nejrychleji řešit. Zjistili jsme i různé problémy s architektem, který má nějakou představu o budově, ale nemá praxi na stavbě a díky tomu se to stavařům dělá hůře. Prošli jsme po schodech celou stavbu až na střechu. Na střeše jsme udělali fotku a šli dolů. Dole jsme se koukli na instalaci fasády. Velké, půl tunové, drahé, betonové obdélníky se zakotvovali do budovy. 
Moc se nám to celé líbilo a doufáme, že nás paní profesorka vezme na další exkurzi, protože podle mě se nejlépe člověk naučí v praxi a ne ve třídě.

Sepsala: Tereza Tůmová, 2.A

web afi