Ve dnech 21.-22.3.2018 se naši žáci Jakub Martirosjan a Matěj Novotný – studenti oboru architektura a stavitelství ze třídy 4.A - zúčastnili již 17. ročníku celostátní soutěže v grafickém projektování na Střední průmyslové škole stavební v Českých Budějovicích. Celkově se do soutěže přihlásilo 27 stavebních průmyslových škol z Čech ale i ze Slovenska. Každá ze škol směla nominovat po dva žáky.
Zadáním letošního ročníku byl 3D model objektu českobudějovické průmyslovky.  Pořadatelé ve volném čase připravili pro žáky a jejich profesory velice zajímavý program – první večer návštěvu filmového představení a v soutěžním dni dle časového rozdělení návštěvu výrobní linky pivovaru Budvar, muzea hornictví v Rudolfově a komentovanou prohlídku Českých Budějovic.
Pro naše žáky i odborné pedagogy byl tento premiérový ročník velice zajímavý a i když se naši studenti v silné konkurenci neumístili na předních místech, oba svorně potvrdili, že nasbírali spousty cenných zkušeností a určitě doporučují svým mladším spolužákům si jít vyzkoušet v příštím ročníku své dovednosti. Věřím, že se v dalším školním roce naši žáci o místa a tudíž o možnost jet soutěžit do Českých Budějovic „poperou“ už ve školním kole.

web soutez