Dne 30.1. 2018 jsme navštívili s panem profesorem Hrubešem a dalšími spolužáky betonárku TBG Metrostav. V brzkých ranních hodinách jsme se sešli na metru Křižíkova, odkud jsme vyrazili k betonárce. Tam nás přivítal vedoucí betonárny Jiří Linhart a zahájil naší prohlídku, která začala ukázkou skladování kameniva a písku. Dále naše prohlídka pokračovala k dispečerovi, který kontroloval množství kameniva pro beton. Následně nám byly představeny dva druhy míchaček na míchání směsi betonu. Poslední část prohlídky byla ve skladu směsí, kde nám byly ukázány vzorky betonu, posílané do laboratoře. Celá prohlídka byla velmi poučná, zajímavá a s velmi příjemným výkladem. Druhého dne našich projektových dnů jsme se sešli v 8:00 ve škole se záměrem vyrobit dva typy betonu a provést některé povinné zkoušky. Poté co jsme si vysvětlili zadání práce, jsme se rozdělili na dvě skupiny a pustili jsme se do práce. Skupina první měla za úkol vyrobit pohledový beton a skupina druhá, beton prostý. Po smíchání všech surovin jsme připravenou směs dali do forem a už nám jen zbývalo čekat až zatuhnout. Během čekací doby jsme podrobili vodu, která byla použita na betou povinným zkouškám. Jako vzorky jsme použili vodu z vodovodu a vodu z Vltavy. Oba vzorky vody se ukázali jako použitelné a tímto závěrem jsme ukončili naší práci.

kámen úvod