Co je funkcionalismus? Jaké jsou jeho architektonické znaky? Proč funkcionalistický architekt Adolf Loos tvrdí, že „ormanent je zločin“? Odpovědi na tyto otázky a spoustu dalších informací jsme získali během našich projektových dnů. Začalo to teorií ve škole, kde jsme se obeznámili se specifickými znaky tohoto architektonického slohu a poté shlédli krátký film o nejznámější české funkcionalistické vile Tugendhat. Potom jsme se vydali do pražských Střešovic, kde nás čekaly komentované prohlídky dvou velmi známých pražských vil - Mullerovy a Rothmayrovy. Mohli jsme obdivovat krásu a důmyslnost moderní nadčasové architektury 30. let, porovnat velkolepý Loosův „raumplan“ Mullerovy vily se skromnějším ale přesto přívětivým prostorem Rathmayrovy vily. O naše nové poznatky jsme se podělili s ostatním studenty formou prezentace doplněné vizualizací a modely, které jsme sami vytvořili.

foto uvod