Zájemci o GeoGebru se nejprve seznámili s tímto programem a možnostmi jeho využití pro přesné rýsování v matematice a deskriptivní geometrii. Vyzkoušeli si tvorbu grafů různých matematických funkcí. Místo pracného rýsování stačí pomocí jiného nastavení posuvníků u lineární či kvadratické funkce zobrazovat různé přímky či paraboly a všímat si, jak se mění jejich vlastnosti v závislosti na změně koeficientů v předpisu funkce.

Zkusili sestrojit také grafy goniometrických funkcí a porovnávat je. Po vysvětlení, jak zobrazit bod o daných souřadnicích v Mongeově promítání, přistoupili studenti k narýsování pravidelného čtyřbokého jehlanu s podstavou v půdorysně + jeho pláště. Při konstrukci prakticky používali všech nástrojů GeoGebry včetně změny/skrytí označení různých objektů, vybarvení mnohoúhelníku apod. Vyzkoušeli si také užití 3D grafiky a metrické úlohy. V dalším nákresu si zobrazili různé kuželosečky. Po společné části si většinou ve dvojicích vybrali téma svého projektu a samostatně pak pracovali na zobrazení rovinných útvarů, různých těles či jejich řezů. Vyzkoušeli si také vyřešit v GeoGebře známé úlohy z DEG. Studenti ocenili možnosti programu GeoGebra, většina z nich počítá s jeho dalším používáním k řešení či kontrole různých úloh z matematiky či deskriptivní geometrie.

úvodní