Ve čtvrtek 7.12 naši studenti odjeli na jižní Moravu, kde pro ně měla už každoročně spřátelená Střední průmyslová škola Otrokovice připravený program. Nejprve jsme navštívili Muzeum Tomáše Bati, kde se nachází stálá expozice Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost. Tato expozice představuje historii firmy Baťa od jejího založení v roce 1894 až do znárodnění československé části koncernu po druhé světové válce. Následně jsme se autobusem přesunuli do Otrokovic, kde se sešlo celkem pět škol z celé České republiky. Před turnajem ve florbalu jsme se vydali do budovy Experimentária, kde byla ukázka materiálů pasivního domu. Večer jsme se vydali na Noc alchymistů, kde žáky čekali nejrůznější experimenty s barevnými ohni, tajným písmem či barevným slizem. Na závěr si mohli odvážlivci umýt ruce mrazivou lázní.

Druhý den žáky čekalo experimentální dopoledne se známým chemikem Dr. Michael Londesborough , který předváděl na svých ukázkách vzduch v pohybu. Zpáteční cesta byla sice trochu delší, ale za to plná našich dojmů.