Dne 16.11.2017 navštívila třída 2.B Uměleckoprůmyslové muzeum, které se nachází nedaleko naší školy. Neorenesanční budova muzea byla včera otevřena po dvouleté rekonstrukci a tak jsme kromě vystavených exponátů obdivovali i samotnou stavbu, která nás zaujala především bohatými dekoracemi.

Dojmy studentů:

„Výstava mě velmi zaujala, protože se nacházela se ve velmi hezkém prostředí, které dodávalo výstavě její kouzlo.  Moc se mi to líbilo.“

„Nejlepší část expozice byla ta, kde byly vystaveny staré hračky a stavebnice, protože tam i starší lidé vypadali jako by se vrátili do svých dětských let.“

„Návštěva muzea byla velice zajímavá. Nejvíce mě zaujal interiér budovy. Moc se mi líbil lustr v hale 1. patra. Pěkná byla expozice s designem oblečení, šperků a porcelánu.“

„Během návštěvy v Uměleckoprůmyslovém muzeu mě nejvíce zaujaly staré reklamní plakáty zobrazující například Automobily Laurin & Klement nebo Aero.“

„Jelikož mám ráda knihy, nejvíce se mi líbila knihovna. Její zdi byly lemovány knihovnami s  hřbety knih a šuplíčkovými kartotékami.“

„Nejvíce se mi líbily krásné okenní vitráže a stropy v celém prostoru muzea. Z exponátů mě zaujaly vystavené staré šaty.“

„Nejvíce se mi z dnešní exkurze líbilo krásné zdobení stropů a vitráže.“

„Výstava mě zaujala rozmanitostí exponátů, které byly vystaveny.“

„Výstava byla velice zajímavá. Líbily se mi šaty z 1. poloviny 20. století a porcelánové výrobky. Moc se mi líbila i neorenesanční budova.“

„Nejvíce mě zaujal malebný schodišťový prostor, který byl vyzdoben sgrafity.“

„Líbilo se mi provedení a rozmanitost stavebních prvků avšak nejvíce mě zaujaly fresky.

„Mně se z dnešní exkurze nejvíc líbila interaktivní část a pak také stůl, který byl navrhnut Josefem Gočárem.“

„Návštěva výstavy mě velice zaujala. Bylo zde vidět mnoho zajímavých předmětů z porcelánu a ze skla. Zároveň je budova velmi dobře opravena.“

„Nejvíc se mi líbilo staré dobové oblečení, dlouhé šaty s různými vzory kytek a šperky odlišných barev, které se byly navrženy k oblečení.“