Ve dnech 1. a 2. 11 2012 se třetí a čtvrtý ročník vydal na exkurzi po mostech Středočeského a Jihočeského kraje.  Navštívili jsme celkem 14 mostů. Největší pozornost vzbudily mosty, které se daly rozhoupat, což byla zavěšená lávka v Lázních Toušeň, ocelová lávka v Kolíně a nejstarší řetězový most v ČR, umístěný ve Stádleci. Dále jsme mohli ochutnat „práci horolezců“ při šplhání do různých kopců a skoky přes příkopy u mostu ve Chvalovicích, dálničního patrového mostu v Píšti a ve Žďákově . Most v Litoli nás dokonce uvítal „vůní domoviny“ v podobě nedalekého, zřejmě pohnojeného pole. Některé mosty nás zaujaly svou velkolepostí, nebo vymožeností. Most v Podolsku byl velice masivní a jeho oblouky v nás vyvolaly pocit malosti ještě víc. Železniční most v Kolíně nám zase poskytl pohled na plánované zvýšení průplavné výšky.
Během exkurze jsme neměli možnost poznat jenom mosty, ale i vlohy některých spolužáků. Mezi studenty jsme nalezli skrytý talent pro běh, schopnost vyfotografovat velkou skupinu lidí na šestý pokus, vysoce vyvinutý orientační smysl při hledání železničního mostu v Táboře či „básnické střevo“, které se projevilo v místě ubytování. Jistou zručnost projevil též Ing. H. Hrubeš, když se mu povedlo vylít pití v autobuse. V každém z nás se projevil určitý druh sportovního ducha, který by se dal nazvat kamzičím. Celou exkurzí nás doprovázelo bravurní počasí s podobou cedníku. Ale exkurzi jsme si užili a už těšíme se na další.

Lucie Mixánová, 2.D