Adaptační kurz pro první ročník se konal v kokořínském údolí u obce Lhotka. Pro žáky byl připraven program, který jsme zaměřili na seznámení spolužáků v jednotlivých třídách. Navečer čekalo žáky překvapení v podobě závodů na kanoi, které bylo třešničkou pondělního dne.

Druhý den jsme se vydali na výšlap za krásami Kokořínska. V průběhy cesty na hrad Kokořín jsme obdivovali jeskyně, původní skalní byty a typické roubené domy. Síly nám ještě stačily, tak jsme se vydali na nedaleké 12 m pískovcové útvary Pokličky, které připomínají přerostlé houby. Tam se ukázala soudržnost a solidarita žáků, kteří pomohli spolužákovi po prudkých schodech nahoru. Po příjezdu do areálu a zaslouženém odpočinku jsme se přesunuli k ohništi, kde jsme si opékali buřty a zpívali při zvuku kytary. Třetí, tedy poslední den, jsme trávili dopoledne odděleně každá třída, kdy jsme si vyprávěli poznatky z kurzu. Nemálo potěší slyšet, že žáci by si kurz ještě rádi prodloužili a jak moc se těší na lyžařský kurz, který společně strávíme.

Bez názvu