Třída 3. A, společně s Ing. Petrem Studničkou a Ing. Kateřinou Městkovou, se zúčastnila týdenního sportovního kurzu v termínu 9.-17.6. v Chorvatské Brele. Program byl velice pestrý a nikdo z nás se nenudil.

Při cestě do samotného letoviska jsme absolvovali prohlídku Národního parku Plitvická jezera. Součástí prohlídky byla i plavba lodí po jezeře. I přes to, že jsme po cestě byli unavení, tak jsme si to užili.  Následující dny jsme navštívili historické město Dubrovník, kde jsme na vlastní oči viděli prostředí Králova přístaviště ze seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Duch města se nese ve znamení kamene, arkád a hradeb, které město dříve město ochraňovaly.

Myslím, že za zmínku stojí i celodenní výlet lodí na ostrovy Brač a Bol. V rámci plavby byl oběd

– typická grilovaná makrela s místních pečivem, která byla velice chutná. Na jednom z ostrovů, kde jsme měli možnost strávit čas, byla příležitost navštívit pláž Zlati rat. I přestože počasí nebylo nejpříznivější, tak jsme si to náramně užili. Zbylé dny jsme strávili v Brele, kde jsme užívali průzračné vody. A abychom obhájili statut sportovního kurzu, tak nemůžu vynechat 180 schodů, které k moři vedly a každodenní ranní rozcvička pod vedením paní profesorky.

Myslím, že to všechno stálo za to a moc bychom chtěli poděkovat panu profesoru Petru Studničkovi za organizaci a doufáme, že si to profesorský sbor užil stejně tak, jako my.

Jiří Novák, 3.A

chorvatsko