Ve středu 19. 4. 2017 probíhal ve škole docela náročný program. Tento den se totiž kromě přijímacích zkoušek v 2. termínu konala celá řada setkání našich žáků s významnými s osobnostmi z nejrůznějších oblastí. V dopoledním bloku přednášek měli žáci 1. - 4. ročníku možnost seznámit se s  představiteli Fakulty stavební ČVUT v Praze, z nichž někteří jsou absolventy naší průmyslovky např. prof. Ing. Michal Polák z katedry stavební mechaniky a prof. Ing. Jaroslav Pollert z katedry zdravotního a ekologického inženýrství.  O programu Architektura a stavitelství s velkým nasazením informovala své posluchače doc. Ing. arch. Ing. Zuzana Pešková, Ph.D.

V odpolední řadě patřilo k nejpoutavějším setkání s PhDr. Martinem Kratochvílem, známým jazzmanem, ale také cestovatelem, dále s vědcem českého původu  Dr. Michaelem Londesboroughem, Ph.D. Kdo si vybral přednášku PhDr. Tomáše Grulicha (Senát  PČR), dozvěděl se mnoho zajímavého o problematice migrace v historii a v současnosti. O úkolech vojenské hydrometeorologie nejen v tuzemsku, ale i na zahraničních misích přenášeli plk. gšt. Ing. Jan Círek a pplk. Ing. Roman Doba. Budoucí vodohospodáře zaujal Ing. Tomáš Just, který se věnuje problematice revitalizace a renaturaci vodních toků a nádrží. O obnově památek, ale i o svém vztahu ke své bývalé průmyslovce hovořil zajímavě a s velkým zaujetím Ing. Tomáš Pek, místostarosta MČ Praha 10.

Pro všechny zúčastněné žáky bylo určitě příjemnou změnou vidět za katedrami ve třídách a posluchárnách jiné tváře než ty svých učitelů. Dokázali si přitom představit, že mnozí z hostů se kdysi obávali matematiky, mechaniky či fyziky v těchto učebnách stejně jako oni dnes? Středeční nevšední setkání nebyla jen o zajímavých informacích a nejnovějších poznatcích. Přinesla též svědectví o motivaci, úsilí, o cestě k úspěchu, o vztahu ke své práci, o vyzařování, pro které jsou naši hosté vpravdě osobnostmi.

-hb-