Již po třinácté se koná středoškolská soutěž za měřená na úspory energií, alternativní zdroje energií a nově i na hospodaření s vodami – ENERSOL. Naše škola VOŠ stavební a SPŠ stavební, Praha 1, Dušní 17 je tradičně v této soutěži zastoupena. Ve školním kole byly prezentovány čtyři projekty. Vladimír Lampa si vybral téma hospodaření s dešťovými vodami, Tomáš Meruňka se zaměřil na malou vodní elektrárnu Mutěnice, Jiří Petřek si vybral jako téma intenzifikaci a rekonstrukci čistírny odpadních vod Řevnice a Ladislav Moravec malou vodní elektrárnu Litoměřice. Všichni soutěžící jsou žáky 2. ročníku oboru Vodohospodářské a ekologické stavby. Do krajského kola, které se uskutečnilo 1. března, postoupili Ladislav Moravec a Jiří Petřek. V tomto celopražském kole se Ladislav Moravec umístil na 5. místě a Jiří Petřek na 3. místě v kategorii Enersol a praxe. Jiří Petřek se tak dostal do krajského družstva a reprezentoval Prahu na celostátním kole soutěže v Pelhřimově, které se konalo 14. -15. března, kdy jako jeden z mála dosáhl plného počtu bodů v soutěžním testu. Mezinárodní kolo soutěže ENERSOL 2017 se uskuteční ve dnech 20. -21. dubna na Hluboké nad Vltavou.

enersol2017