V úterý 31. ledna 2012 se konala šolní konference projektu Enersol 2012. Celkem se jí zúčastnilo 30 žáků. Ve svých projektech se zabývali především úsporou energií a obnovitelnými zdroji a jejich využitím ve stavebnictví. Zpracovali témata větrných a malých vodních elektráren, využití tepelných čerpadel, technologií na snížení emisí v dopravě, zabývali se pasivními a nízkoenergetickými domy. Do celopražské přehlídky, která se konala v Obecním domě dne 28. 2. 2012, postoupilo sedm žáků v hlavní kategorii (M. Flaks, J. Čípek, M. Dvořák a D. Vylham ze třídy 3. V a P. Hrádek, J. Řepa a S. Kubizňák z 2. C), V. Śindler (2. C) v tvůrčí kategorii a jednoho zástupce měla škola i v doprovodné kategorii ( J. Smejkal 1.B). V konkurenci 11 středních a vyšších odborných škol a celkem 97 soutěžících se finalisty soutěže stali též žáci naší školy - David Vylhám s projektem „Rekuperace vzduchu a tepla v rodinném domě“ v hlavní kategorii a Vladimír Šindler s projektem „Malá vodní elektrárna v Troji“ v doprovodné kategorii. Tito žáci se účastní Celostátní konference Enersol 2012 v Pardubicích ve dnech 22. -23. března 2012.