Žáci třídy 2. A, Markéta Musilová a Lukáš Pokorný,  se zúčastnili recitační soutěže. Přihlásili se do 59. obvodního kola celostátní přehlídky uměleckého přednesu divadla a poezie WOLKRŮV PROSTĚJOV 2016. Pražské kolo mělo název PRAŽSKÝ KALICH 2016.

Soutěži předcházela dvouměsíční, náročná příprava, se kterou žákům pomáhala paní učitelka Jurošková. Nedůležitější byl výběr básní tak, aby se dobře recitovaly a byly Markétě a Lukášovi srozumitelné a blízké. Vybrali si verše současného mladého básníka Pavla Sobka a doplnili je verši J. Prevérta a Jaroslavy Hercíkové. Motto celého pásma bylo: verše jsou určeny všem sedmi miliardám srdcí, která se na Zemi neustále potýkají s láskou.

Dne 15. 3. 2016 v 8 : 30 hod. se rozjela soutěž v Domě dětí a mládeže na Vinohradech. Markéta s Lukášem měli trochu smůlu v tom, že „šli na řadu“ jako poslední. Předcházelo jim dvacet tři recitátorů, což přispělo k pocitu trémy. Většina účastníků totiž absolvovala od dětství dramatický obor na ZUŠ.

Přesto Markéta s Lukášem podali skvělý výkon a umístili se šestí ve své kategorii. Blahopřejeme !

Recituje:  Lukáš Pokorný

Autor:  Pavel Sobek

Sbírka:  SBÍRKA MILOSTNÝCH DÁSNÍ

PRANICE

Snil jsem o tobě,

zatímco mi pračka

sežrala další ponožku.

A volají kámoši z hospody,

abych se laskavě dostavil.

A já nemám vůli

hýbat se, dýchat,