Hned třetí školní den jsme se vydali (tj. třídy 1. A, 1. B a 1. C se svými třídními učiteli a dalším doprovodem) do rekreačního střediska Růžená, abychom si vzájemným seznámením ulehčili start do dalšího studia na nové škole. Ubytováni jsme byli všichni ve spartánských chatkách, musím ale uznat, že nám zimomřivým pan správce hned v úvodu projasnil první pošmourný den, protože hbitě spustil ve všech chatkách akumulační kamna. Druhý a třetí den už se počasí vylepšilo a tak nám i boty rychle uschly. Za ty necelé tři dny jsme toho, myslím, stihli dost: seznamovací hrátky s paní psycholožkou, různá sportovní klání vnitro- i mezitřídní, fyzicky i psychicky náročný orientační závod v okolí Růžené, táborový oheň, také první společný smích, jenže bohužel i první konflikty. Ale k tomu všemu je společný pobyt určen.  A já doufám, že všichni zúčastnění byli s kurzem spokojeni a že se jim po jeho absolvování šlo do školy přece jen o něco lehčeji.

Zapsala Jana Vitásková

adaptak